• Yurtdışı Dil Eğitimi

  • 0212 909 20 50 - 0216 450 25 25
  • Pzt - Cumt 9:00 - 18:30
  • bilgi@edufix.com.tr
Avustralya’da Turizm Stajına Kimler Katılabilir ?
Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç

Avustralya’da Turizm Stajına Kimler Katılabilir ?


Avustralya’da Turizm Stajına Kimler Katılabilir ?

Avustralya’da turizm stajına katılmak için aranan temel nitelik Turizm Otelcilik alanında üniversite eğitimi almış olmak, buna 2 yıllık Turizm Otelciliği mezunları da dahildir.

Mezuniyetin üzerinden bir yıl veya daha fazla süre geçmiş ise en az 1 yıllık turizm alanında iş deneyimine sahip olmak gerekmektedir. Katılacak adayların, çalışacakları pozisyona göre en az Upper-Intermediate seviyede İngilizce konuşabilmeleri gerekmektedir.

Avustralya’da Turizm Staj Programı Katılım Süresi

Programın katılım süresi 12 aydır ama işveren ile anlaşılır ise ve işveren iş sözleşmesini uzatmak isterse yasal olarak sizin adınıza başvuru yapılıp bu süre birkaç sene uzatılabilir.

Kısa süreli yaz stajı yapmak isteyen adaylara ise Work and Holiday Avustralya programını değerlendirmelerini tavsiye ederiz, çünkü staj için işletmeler kısa dönemlik adayları tercih etmemektedirler.

Çalışma Alanları

Avustralya staj programında adaylar oteller ve restaurantlarda çalışabilirler. En fazla aranan eleman ve açık olan pozisyon aşçılıktır, aşçılıktan sonra ise F&B, Resepsiyon, Housekeeper diğer aranan pozisyonlardır.

Çalışma Koşulları ve Gelir

Satajlarını Turizm alanında yapan adaylar çalıştıkları pozisyona, deneyimlerine ve çalışılan otelin ya da restaurantın ücret politikasına göre değişen ücretler alırlar.

Avustralya’da ücretler saatlik olarak hesaplanır ve ödemeler haftalık ya da iki haftada bir olacak şekilde ödenir. Saatlik ücretler 21AUD den başlamaktadır. Adaylar genellikle aylık 2400 AUD ve üzeri olacak şekilde kazanmaktadırlar.

Konaklama

Öğrenciler için ilk iki gece hostelde konaklama tarafımızdan ayarlanır ve ödemesi yapılır. Ayrıca öğrenciler için paylaşımlı konaklama seçenekleri tarafımızdan paylaşılır ve gerekli danışmanlık verilir.

YAPILAN YORUMLAR (0)