• Yurtdışı Dil Eğitimi

  • 0212 909 20 50 - 0216 450 25 25
  • Pzt - Cumt 9:00 - 18:30
  • bilgi@edufix.com.tr
Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç

İngiltere’de Sertifika ve Diploma Programları


Sertifika ve diploma programları konusunda İngiltere oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. İngiltere’de bu programlar, daha çok ‘Business College’ olarak adlandırılan özel okullar bünyesinde sunulur.

Türkiye’ye ve Avrupa’ya yakınlığı ve özellikle finans, işletme, turizm, pazarlama, ticaret, IT, güzel sanatlar, moda, hukuk vs alanlarda dünyanın önde gelen eğitim kurumlarına ev sahipliği yapması açısından İngiltere öğrencilerin tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Ayrıca bazı programlar öğrencileri işletme ve marketing alanındaki uluslararası sınavlara hazırlamaktadır.

İngiltere’deki sertifika ve diploma programları, minimum 2 hafta süreyle verilmekle birlikte, programlar genelde 1, 3, 6 ve 9 ay olarak düzenlenmektedir. Giriş koşulları, okullara göre değişmekle ile birlikte minimum IELTS 5.5 (ortanın üzeri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak); istenmektedir ya da okulun uygulayacağı kendi sınavından başarılı ile geçmeniz gerekmektedir. Minimum orta üstü düzeyde olduğunuzu ifade eden bir dil yeterlilik belgesi de kabul almanız için yeterli olabilmektedir.

MLS International College, Cambridge Law Studio, London College of International Business Studies ve Hove College, bu programlara katılabileceğiniz en seçkin okullardan bazısıdır.

YAPILAN YORUMLAR (0)