• Yurtdışı Dil Eğitimi

  • 0212 909 20 50 - 0216 450 25 25
  • Pzt - Cumt 9:00 - 18:30
  • bilgi@edufix.com.tr
Başvuru Süreci ve Aşamaları
Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç

Başvuru Süreci ve Aşamaları


Amerika’da staj programına katılmak için izlenmesi gereken süreç şu şekilde özetlenebilir;

EduFix International’e Başvuru ve İngilizce Mülakat

Staj için başvuru yapan adaylar için ilk öncelikle uzman bir danışman tarafında ingilizce mülakat yapılır ve adayın ingilizcesinin programa uygun olup olmadığı belirlenir.

Amerika’da staj yapabilmek için en az Upper-Intermediate düzeyinde ingilizce seviyesi ve akıcı bir ingilizce konuşma becerisi olmak zorundadır.

Uygun Bir Özgeçmiş (Resume) ve Video Özgeçmiş Hazırlanması

Amerika’da staj programı için yapacağınız başvuru uluslararası bir iş başvurusudur ve başvuru yapılan kurumlar ciddi ve kurumsal firmalardır.

Bu tür firmalara dünyanın bir çok ülkesinden çok kalifiye adaylar başvuru yapmaktadır, bu sebeple aday seçim sürecindeki rekabet ciddi bir anlamda artmaktadır.

Diğer adaylardan bir adım öne geçebilmek için tecrübe, yeterliliklerinizi ve eğitim geçmişinizi çok iyi anlatan ve özetleyen bir öz geçmiş hazırlamanız gerekmektedir.

Günümüz iş dünyasında klasik yazı ile hazırlanan öz geçmiş dışında işverenler kendinizi, başvuru amacınızı, eğitim geçmişinizi özetleyen bir kaç dakikayı geçmeyecek olan video öz geçmişte talep etmektedirler.

Uzman danışmanlarımız sayesinde iyi bir öz geçmiş hazırlayabilmeniz için Edufix International size destek olacaktır.

İşveren Seçimi ve Staj Pozisyonunun Ayarlanması

Hazırlanan öz geçmişler staj adayına uygun olan işverenlere doğrudan ya da sponsorlar aracılığı ile gönderilir ve aday ile firma arasında online bir mülakat organize edilir.

İlgili firmanın genellikle insan kaynakları müdürü tarafından bazen den hem insan kaynakları müdürü hem de staj yapılacak olan departmanın müdürü tarafından mülakat yapılır. Mülakatın olumlu geçmesi ile gerekli olan evrak ve vize prosedürü başlar.

İşveren tarafından eğitim planı (Training Plan) hazırlanır, hem işveren hem de aday tarafından plan imzalandıktan sonra gerekli bütün formlar sponsora gönderilir ve DS2019 formu yayınlanma aşamasına geçilir.

Vize

Gerekli bütün evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra aday için uygun olan bir gün ve zamanda vize randevusu alınır, vize formları doldurulur, vize için gerekli olan evraklar hazırlanıp, vize danışmanlığı verildikten sonra aday şahsen Amerikan Elçiliğine ya da Başkonsolosluğuna giderek görüşmeyi gerçekleştirirler. Staj programında vize başarı oranı çok yüksektir.

Amerika’ya Yolculuk

Vizesini alan adaylar iş başlama tarihlerinden bir kaç gün önce Amerika’da olacak şekilde gerekli hazırlıklarını tamamlarlar, sponsorun zorunlu tuttuğu ve hem ülke hem de program hakkında bilgilendirme amaçlı hazırlanan oryantasyonu tamamlarlar ve yolculuğa başlarlar. Dileyen adaylara uygun uçak bileti bulma konusunda EduFix International size yardımcı olmaktadır.

 
YAPILAN YORUMLAR (0)