• Yurtdışı Dil Eğitimi

  • 0212 909 20 50 - 0216 450 25 25
  • Pzt - Cumt 9:00 - 18:30
  • bilgi@edufix.com.tr
Yurtdışı Dil Okulu | Yeni Zelanda'da Dil Eğitimi
Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç

Yurtdışı Dil Okulu | Yeni Zelanda'da Dil Eğitimi


Yeni Zelanda’da dil eğitimi için öğrencilerinin en çok tercih ettiği şehirler Auckland ve Christchurch’dür. Başkenti ise Wellington’dır. Eğitim alabileceğiniz dil okulları arasında Embassy English, Language Studies International (LSI), Kaplan International Colleges ve New Zealand Language Centres (NZLC) öne çıkmakta ve dil okulları oldukça kalitelidir.

Yeni Zelanda Dil Okullarında 12 hafta ve üzeri eğitim alan herkese  Yeni Zelanda’ da çalışma izni veriyor. öğrenciler 3 aydan uzun süreli programlara katılımda bulundugunda çalışabiliyorlar. Pek çok ülkeyle kıyaslandığında daha az maliyetle okuma imkanının sunulduğu Yeni Zelanda’da, dil kursları devlet destekli bir kurum olan NZQA (New Zealand Qualifications Authority) tarafından denetim altında tutulmaktadır. Ciddi bir eğitim potansiyeline sahip olan ve uluslararası öğrencilere sunulması gereken haklar konusunda tutucu bir ülke olan Yeni Zelanda, son yıllarda Türkiye’den ve diğer ülkelerden İngilizce öğrenmek isteyenler için yeni bir kapı oldu.


Dil Eğitiminde Neden Yeni Zelanda Dil Okulları

Yeni Zelandalılar sıcakkanlılıkları, misafirperverlikleri ve samimiyetleriyle tanınırlar. Bu doğal güzelliğin rahat yaşam tarzı, sıcakkanlı insanlar ve güzel iklim ile birleşimi; uluslararası öğrencilerin Yeni Zelanda’yı tercih etme nedenlerinden biridir. Yeni Zelanda’daki dil okulu fiyatları diğer İngilizce konuşulan ülkelere kıyasla daha düşüktür. Konaklama giderlerinin de düşük olması Yeni Zelanda’yı dil eğitimi için cazip kılmaktadır. Ayrıca; Yeni Zelanda dolarının TL bazında diğer ülkelerin para birimine göre de düşük olması, dil eğitimi alacak kişiler için Yeni Zelanda’yı tercih etme sebebidir.
Bir yandan dil eğitimi alırken bir yandan da tatil yapma şansı yakalayabileceğiniz Yeni Zelanda’da dil okulları oldukça kalitelidir. Yeni Zelanda’da dil eğitimi almak için geçerli en büyük neden halkın İngilizce konuşması ve resmi dilin de İngilizce olmasıdır. Yeni Zelanda, refah düzeyi yüksek bir ülke olduğu için burada eğitim alan öğrenciler bu olanaklarından kolaylıkla faydalanabilmektedirler. İngilizce, Türkiye’de ve dünyanın diğer ülkelerinde kabul gören yabancı dillerden biridir. Yeni Zelanda’da dil eğitimi alınırken bu detay göz önünde tutulur. İleri teknolojileri ve eğitimde kullanılan teknikleri sayesinde kısa sürede dil öğreniminin kolay hale geldiği ülkede, her seviyede dil öğrenmek mümkündür. Yeni Zelanda’da yaşam koşulları çevresindeki diğer ülkelere göre daha yüksektir. Halkın rahat bir hayata sahip olmasından dolayı uluslararası öğrencilerin çok daha rahat ettiklerini belirtmekte yarar vardır.

                                                
Yeni Zelanda'da Dil Eğitimi Almak

Yeni Zelanda’da öğrenciler için part time (20 saat/hafta) çalışma izni; 2 sene ve üstü programlar ya da öğrencilerin İngilizce seviyelerinin IELTS 5,0 in üzerinde olması şartı ile 6 ay ve ustu programlar için verilebilir. Dil eğitimi süresi 14 hafta ve üzeri olan öğrencilerin de Kategori 1 okullarından birine kayıt olması durumunda çalışma izni alma şansı vardır. Bu kural Konsolosluğun inisiyatifinde olmaktadır ve 14 hafta ve üzerinde dil eğitimine gidecekler için çalışma izni garantisi yoktur.

 

Yeni Zelanda Dil Okullarının Ayrıcalıkları

Yeni Zelanda'da dil eğitimi veren okullar;

Öğrencilerine çalışma izni vermesi,

Eğitim ve yaşam giderlerinin ucuzluğu

Nüfusunun az oluşu ve şehir merkezlerinin büyüklüğü

Devletin öğrencilere samimi yaklaşımı,

Okulların devlet tarafından sıkı denetimleri sayesinde yüksek kaliteli olması,

Yemyeşil Doğası ve yoğun şehir hayatının bir arada oluşu

Sıcak iklimi ve sayısız plajları

Göçmenlik Standartlarının kolaylığı


 


 


 

YAPILAN YORUMLAR (0)