• Yurtdışı Dil Eğitimi

  • 0212 909 20 50 - 0216 450 25 25
  • Pzt - Cumt 9:00 - 18:30
  • bilgi@edufix.com.tr
Yurtdışı Dil Okulu | İtalya'da Dil Eğitimi
Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç

Yurtdışı Dil Okulu | İtalya'da Dil Eğitimi


İtalya'da dil eğitimi alarak İtalyancayı gramer, zaman ve fiil çekimlerini tüm detaylarına kadar öğrenmekle beraber İtalya’nın sosyal yaşamında kullanarak anlama ve konuşma yeteneklerinizi de kolayca geliştirebilme şansına da sahip olursunuz.

İtalya'da Dil Eğitimi Almak

Dil öğrenmek için tercih edilen okulların başında Eurocentres, Scuola Leonarda Da Vinci ve Sprachcaff gelmektedir. Birleşik Krallık ve İrlanda dışındaki diğer tüm Avrupa Birliğine bağlı olan 26 ülke arasında (Fransa, İspanya, Almanya, Malta gibi) İtalya da Schengen vizesine tabi tutulmaktadır. Schengen vizesi isteyen ülkelerin vize başvurularında talep ettikleri evraklar ve kriterler benzerdir. İtalya’da dil eğitimi alacak olan öğrenciler 3 aya kadar ya da 3 aydan fazla süreli eğitim vizesine başvuru yapabilirler.

İtalya'da ihtiyacınız olan seviyede alacağınız dil eğitimini, istediğiniz konaklama seçeneği ile bütçenize uygun olan okullarda alabilrsiniz. Dilerseniz haftada 20 ders genel İtalyanca, dilinizi iş için kullanacaksanız Business İtalyanca olarak seçebilirsiniz. Dil eğitiminize 2 haftadan 36 hafta arasında dilediğiniz zaman içerisinde programa katılma imkanınız bulunmaktadır. Kurslar haftalık ders saatine ya da türüne göre gruplandırılmıştır. Genel İtalyanca, Yoğun İtalyanca , Birebir İtalyanca ve Akademik İtalyanca olarak tercihlerinize göre seçenekler sunulmuştur. Haftada 15, 20, veya 30 saatlik ders programları ile size uygun olan programı seçebilirsiniz.


Neden İtalya’ da Eğitim Tercih Edilmektedir?                               

  • İtalya konumu itibari Türkiye'ye yakındır.

  • İtalya’da dil eğitimi oldukça ucuzdur. Ayrıca ucuz olması nedeni ile öğrenciler dil okullarında aldıkları eğitimden sonra İtalya’da Üniversite ya da Master eğitimi almayıda tercih ediyorlar.

  • İtalya’ da sanat ve mimari bölümlerini okumak ya da staj yapmak ayrıcalıktır.

  • İtalya’da yaşam masrafları da eğitim masrafları gibi çok ucuzdur.

  • Türkiye ile İtalya'nın pek çok ticaret ortaklıkları mevcuttur.

  • İtalya’ da dil okulları devlet desteklidir. Bu nedenler eğitim kalitesi çok yüksektir.

  • İtalya’ da eğitim alan öğrenciler, mezuniyet sonrası tüm Avrupa’ da çok kolay çalışabilmektedirler.

 

İtalya'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

İtalya mutfak sanatı, Opera, müzik, moda, mobilya tasarım, mücevher tasarım, gemi mühendisliği, uzay mühendisliği ve inşaat mühendisliği konularında dünya lideri bir ülkedir. Bu alanlardan birinde kariyer yapacak olanlar için İtalyanca bilmek büyük katkı sağlayacaktır. Aynı zamanda İtalya'nın geçmişten günümüze gelen köklü tarihi, İtalyan edebiyatının ünlü yazarlarının eserleri, resimler ve heykeller de tarihin derinliğinden günümüz kadar ulaşıp İtalyanca öğrenmek için değerli sebeplerden biridir.

Öğrenci, iş uzmanı yada yolcu olun İtalya'da size uygun bir dil kursu vardır. Tüm dil akıcılığı seviyeleri, yaşlar ve sürelerde İtalyanca kursları mevcuttur. Başlamak ya da daha detaylı bilgi almak için hemen eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçin

YAPILAN YORUMLAR (0)