• Yurtdışı Dil Eğitimi

  • 0212 909 20 50 - 0216 450 25 25
  • Pzt - Cumt 9:00 - 18:30
  • bilgi@edufix.com.tr
Yurtdışı Dil Okulu | İspanya'da Dil Eğitimi
Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç

Yurtdışı Dil Okulu | İspanya'da Dil Eğitimi


İspanya'da dil eğitimi alırken Avrupa'nın en eğlenceli, en hareketli ülkelerinden biridir. İspanyollar eğlenceye düşkünlükleriyle ve sıcakkanlı olmalarıyla bilinirler, bu nedenle İspanya'da her yıl düzenlenen sayısız festivale şahitlik edersiniz. İspanyolların yaşam tarzını da yansıtan bu festivaller İspanyol kültürünün olmazsa olmazıdır. İspanyol halkının yaşam tarzını, kültürel özelliklerini, şehirlerin tarihlerini, insanların değer yargılarını bu festivaller aracılığıyla anlayabilirsiniz. İspanya'da sosyalleşmek için çaba sarf etmenize gerek yoktur, Avrupa'nın en sosyal en sıcakkanlı ülkesidir, son derece hareketli bir gece hayatı vardır, kafeler, barlar, restoranlar sürekli insanlarla dolup taşmaktadır. Bu nedenle İspanya'da dil eğitim alırken yalnızca dil becerilerinizi geliştirmekle kalmayıp ülkenin tüm güzelliklerini doyasıya yaşayabilir, yeni sıcak dostluklar kurabilir ve farklı kültürleri tanıyabilirsiniz.

 

Neden İspanyolca Öğrenmeliyim ?

İspanyolca dünyada en çok konuşulan dillerden biridir. Dünyada 350 milyon kişi İspanyolca'yı ana dili olarak kullanmaktadır ve İspanyolca 21 ülkede resmi dildir. Bu ülkeler arasında İspanya, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Küba, Meksika, Uruguay, Peru sayılabilir. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletlerinde İngilizce'den sonra konuşulan ikinci dil İspanyolcadır. Ülkenin güneyinde İspanyolca yaygın olarak kullanılmaktadır.


Neden İspanya'da Dil Eğitimi Almalıyım ?

İspanyolcanın resmi dil olarak kullanıldığı bu kadar ülkenin varlığı İspanyolca dil eğitimi almak için birçok alternatifi sunsa da İspanyolcanın doğduğu ülke İspanya olduğu için, diğer ülkelere kıyasla bu ülkede alacağınız dil eğitimi özellikle aksan konusunda daha net ve düzgün olacaktır, dolayısıyla anlaşılır ve temiz bir aksan için İspanya'nın en mantıklı ülke olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İspanya'yı tercih etmek için diğer önemli sebeplerden bir tanesi de Avrupa'nın en gelişmiş, en modern ve refah seviyesi en yüksek ülkelerinden biri olmasıdır. İspanya'nın Türkiye'ye yakın bir konumda olması da tercih edilmesi için önemli bir nedendir. Bulunduğu coğrafi konum itibariyle Akdeniz iklim özelliklerini taşıması, insanların sıcakkanlı olması Türkiye ile benzerlikler taşımaktadır. İspanya aynı zamanda Avrupa'nın en eğlenceli, en hareketli ülkelerinden biridir. İspanya'da alacağınız dil eğitimini; ihtiyaçlarınız, tercihleriniz ve bütçenize uygun biçimde şekillendirebilirsiniz. Dilerseniz haftalık 20 ders içerikli Genel İspanyolca, dilerseniz de Yoğunlaştırılmış İspanyolca kurslarına katılarak daha kapsamlı eğitim alabilirsiniz. İspanya dil okulları eğitime 2 hafta ile 36 hafta arasında değişen sürelerle devam edebilirsiniz.

                                             

İspanya'da Dil Okulları

Son yıllarda İspanyolca'ya olan talep giderek artmaktadır. Bu talebi karşılamaya çalışan kurslar birçok dil programları düzenlemektedir. Bu programlardan başlıcaları şunlardır: Genel İspanyolca kursları, Yöneticiler için İspanyolca kursları, çocuklar ve gençler için Yaz Okulları, İspanyolca sanat, tarih ve edebiyat kursları ve uzun dönem Akademik Yıl kurslarıdır.

Konaklama Seçenekleri

İspanya'da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz için aynı zamanda farklı konaklama seçenekleri de sunmaktayız. Aile yanı, paylaşım apartman daireleri, residence seçenekleri, stüdyo daireler bunlardan birkaçı. Konaklama için ayıracağınız bütçeye göre sizin için en uygun olan konaklama seçeneğini belirleyebiliriz. İspanya'da en fazla tercih edilen ve ekonomik açıdan da en uygun olan konaklama seçeneğinin paylaşımlı apartman daireleri olduğunu söyleyebiliriz. Bu dairelerde isterseniz odada tek başınıza ya da farklı ülkelerden gelen öğrencilerle kalabilirsiniz.


İspanyolcamı Geliştirmek için Ne Kadar Eğitim Almalıyım?

İspanyolca bilmeyen bir öğrencinin İspanya’da üniversite eğitimi alabilmesi için gerekli orta seviye yani B2 seviyesinde İspanyolcaya ulaşabilmek için öngörülen 28 hafta eğitimdir. İlerletilmek istenirse her kur için (C1-C2) ortalama 8 hafta eğitim alınması gerekir.

Genel olarak İspanyolca yeterliliğini derecelendirecek olursak;
A1 Başlangıç Seviyesi
A2 Başlangıç Üstü Seviye
B1 Orta Başlangıcı Seviye
B2 Orta Seviye
C1 Orta Üstü Seviye
C2 İleri Düzey Seviye


 

YAPILAN YORUMLAR (200)