• Yurtdışı Dil Eğitimi

  • 0212 909 20 50 - 0216 450 25 25
  • Pzt - Cumt 9:00 - 18:30
  • bilgi@edufix.com.tr
Yurtdışı Dil Okulu | Dubai'de Dil Eğitimi
Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç

Yurtdışı Dil Okulu | Dubai'de Dil Eğitimi


Dubai'de dil eğitimi alan öğrenciler birden çok eğitim programı seçeneğine sahiptir. İngilizce’nin kullanılma alanlarına göre farklılık gösteren bu eğitim programlarıyla öğrenciler kendilerine en uygun olana karar vermelidir. Danışmanlarımız öğrencilere bu konuda gerekli desteği sağlamaktadır.

Dubai dil okullarında kurslar minimum haftalık 15 saatten başlar. Katılımcının isteği doğrultusunda ders yoğunluğu arttırılabilir. Katılımcılar genellikle maksimum 18 kişilik sınıflarda ders almaktadırlar. Öğrencilerin Dubai dil okullarında alabilecekleri kurs programları arasında; Genel İngilizce standart kursu, Yoğun İngilizce standart kursu, İş adamları ve yöneticiler için İngilizce kursu, sınava hazırlık kursu vardır.


Dubai'de Dil Eğitimi Almanın Avantajları Ve Çalışma Hakkı

Dubai diğer dil eğitimi veren destinasyonlardan farklı olarak öğrencilere kendi mesleklerini yapma olanağı tanımaktadır. Bir bilgisayar mühendisliği mezunu öğrenci yeterli ingilizceyi edindikten sonra bilgisayar mühendisi olarak Dubai de kalıp oturma izni alıp profesyonel olarak kendi mesleğini yapabilme olanağına sahiptir. Bu bütün meslekler için gereklidir. Özellikle designer ve mühendisler için çok ideal bir destinasyondur hatta başka bir ülkeye gitmek yeni mezun ve mezun olacaklar için zaman kaybı olacaktır. Dubai de ingilizcelerini geliştirirken aynı zamanda şehri ve ülkeyi yakından tanıyacaklardır ki buda işe başlama süreçlerini hızlandıracaktır. Dubai’de dil eğitimi alan öğrencilerin part-time olarak çalışma hakkı vardır. En az 12 hafta ve üstü kayıt olan öğrenciler öğrenci vizesi ile Dubai’ye gelir ve yeterli ingilizceye sahip olduklarında iş bulabilir ve çalışabilirler. Okullarda iş bulma konusunda full time olarak biri çalışmaktadır ve öğrencilerin cv lerini toplayıp onlara uygun iş bulma konusunda yardımcı olmaktadır. Ama asla iş garantisi verilmemektedir.

                                          

Yurtdışından gelen öğrencinin ülkeye adaptasyonu ve dinleme, anlama ve konuşma becerisini açması ortalama 3 veya 4 haftayı bulmaktadır. Intermedıate ve üstü seviyede öğrencilerin iş bulma süreci daha hızlı olacaktır. İntermedıate altı öğrencilerin iş bulması biraz daha uzun bir zaman almaktadır. Bulunacak part-time işlerde öğrencinin kazanacağı ücret işe, iş yerine ve öğrencinin ingilizce yetenegine ve karakterine bağlı olarak değişmektedir. Sosyal ve girişken bir kişiliğe sahip öğrenciler çok daha hızlı iş bulabilmektedir. Dubai’de güler yüzlü ve uyumlu olmak çok önemlidir ve iş bulma konusunda süreci hızlandırır. Dubai de iş konusunda birçok şey müzakereye açıktır konuşup daha fazlasını elde etmek mümkündür. Çalışmak isteyen öğrenciler gelmeden önce ingilizce test olup ingilizce cv lerini hazırlamalıdırlar ki buraya gelip bununla vakıt kaybetmemeliler.


Konaklama Seçenekleri

Dubai'de konaklama seçenekleri; Öğrenci isterse yurt seçeneklerinde isterse merkez lokasyonda paylaşımlı dairelerde konaklama imkanına sahip olabiliyor. Okula yakın mesafede olan paylaşımlı konaklamalarda kalan öğrenci okuluna yürüyerek gidebiliyor.


 

YAPILAN YORUMLAR (0)