• Yurtdışı Dil Eğitimi

  • 0212 909 20 50 - 0216 450 25 25
  • Pzt - Cumt 9:00 - 18:30
  • bilgi@edufix.com.tr
Yurtdışı Dil Okulu | Almanya'da Dil Eğitimi
Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç

Yurtdışı Dil Okulu | Almanya'da Dil Eğitimi


Almanya öğrenciler için sunduğu olanaklar, farklı eğitim seviyelerine ve bölümlerine göre uygulanmakta olan yüksek öğrenimi ve sonuncunda Türkiye ve bütün dünyada tanınan diplomalarıyla öğrencilerin tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Almanya'da dil eğitimi için genelde tercih edilen yerler Frankfurt, Duesseldorf, Berlin ve Münih’tir.

Almanya’da Almanca öğrenmek isteyenler genelde ikiye ayrılmakta;

-Almanya’da ‘İngilizce Yüksek Lisans Programı’nı kazanmış olanlar ve yüksek lisansı yaparken bir yandan da Almanca öğrenmek isteyenler ya da İngilizce bir iş pozisyonuna kabul alıp, o sırada Almanca öğrenmek isteyenler.

-Almanya’da bir ‘Almanca yüksek lisans programına ya da daha gençler için üniversiteye başvurmak isteyenler.

 

Almanya Dil Okulları

Avrupa'da en fazla konuşulan dillerin başında gelen Almanca, ülkemizde de öğrenciler tarafından en çok tercih edilen diller arasındadır.

Almanya'da dil okulları, farklı ihtiyaçlara yönelik dil kursları düzenlemektedir: Genel Almanca ya da Yoğun Almanca programı, Sınavlara hazırlık, Akademik amaçlı Almanca, Üniversiteye giriş öncesi hazırlık kursları, Özel amaçlı kurslar, Yaz Okulu vb seçenekler bulunmaktadır. Almanya'da birçok şehirde dil okulunun bulunması öğrenciler için büyük bir avantajdır. Her bütçeye ve her ihtiyaca yönelik dil okulu mevcuttur.

Birçok dil okulunda her Pazartesi başlayan eğitimler mevcuttur. Yetişkin gruplarda minimum yaş 16'dır. Sabah ve öğlen ders seçenekleri de sunan dil okullarında sınıflar ortalama on ikidir. Kursun türüne göre değişmekle birlikte, programlar haftalık 20, 25 ve 30 saattir.

                                          

Almanya'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Almanca yeterlilik sertifikasına sahip olmak, Almanya üniversitelerinde lisans ya da yüksek lisans eğitimi almak için atacağınız ilk adım; uluslararası firmalar veya dış ticaret şirketlerinde iş olanakları ve kariyer fırsatı için güçlü bir araçtır. Birçok insan Almancayı Türkiye'de de öğrenebilir. Fakat çoğu insan Almanca öğrenmek için Almanya dil okullarını tercih etmekte; sadece dil kurslarında değil, alışveriş yaparken ya da sinemaya, kafeye ya da restorana gittiğinde dili bizzat yaşamak, hayatın her anında ve her alanında Almanca ile iç içe olmak için Almanya dil okullarına gitmektedir. Ayrıca Türkiye'ye yakınlığı, eğitim ücretlerinin ve yaşam masraflarının diğer ülkelere göre daha uygun olması, öğrenciler için Almanya'da dil eğitimi almayı cazip kılmaktadır.

 

Konaklama Çözümleri

Almanya'da dil kursuna gidenler konaklama ihtiyaçlarıı olarak aile yanı konaklama, öğrenci yurtları yada anlaşmalı oteller ile karşılamaktadır.

Almanya'da dil eğitimi alırken konaklama ihtiyacınızı dilerseniz aile yanı konaklama dilerseniz de öğrenci yurtları ve anlaşmalı oteller ile Konaklama

Aile Yanı Konaklama: Aile yanı konaklama en çok tercih edilen konaklama yöntemidir. Öğrencilere Alman kültürünü daha yakından tanıma fırsatı sunarken, Alman ailelerle pratik yapma şansını sağlar. Öğrenciler tek kişilik oda, yarım pansiyon seçenekleriyle kendilerine konforlu bir konaklama olanağı oluşturur.

Paylaşımlı Daire: Birden fazla öğrencinin paylaştığı bu daireler, öğrenciler için daha ekonomik bir seçenek sunmakla birlikte, farklı kültürdeki öğrencilerin kaynaşmasına olanak sağlar. Daireler ortak mutfak ve oturma alanına sahip genelde eşyalıdır.


 


 


 


 


 


 


 


 

YAPILAN YORUMLAR (0)