• Yurtdışı Dil Eğitimi

  • 0212 909 20 50 - 0216 450 25 25
  • Pzt - Cumt 9:00 - 18:30
  • bilgi@edufix.com.tr
  • Bilgi İstek Formu
Yüksek Lisansınızı Almanya'da İngilizce Olarak BSBI'da Almaya Ne Dersiniz?
Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz. İletişime Geç

Yüksek Lisansınızı Almanya'da İngilizce Olarak BSBI'da Almaya Ne Dersiniz?


Berlin School of Business and Innovation okulu Almanya’nın başkenti Berlin’in merkezinde yer alan kampüsünde eğitimlerini sürdürmektedir ve tüm programlarının ana temelinde girişimcilik, liderlik ve başarı konseptleri bulunmaktadır. Ayrıca programların içerikleri, en kısa sürede öğrencileri dinamik iş yaşantısına hazırlamak üzerine planlanmıştır.

·         Programların eğitim dili İngilizcedir. Ayrıca okul bünyesinde öğrencilere ücretsiz Almanca kursları da verilmektedir.

·         Eğitim programlarında öğrenciler, oldukça az kişilik gruplar halinde eğitim alırlar.

·         Eğitimleri ile ilgili profesyonelleri dinleme, sunumlarından faydalanma gibi fırsatları yakalarlar.

·         Programları dahilinde en az 2 ay süre ile ücretli staj yaparak eğitimlerini tamamlarlar.

·         Okul bünyesindeki kariyer servisi; Staj yerleştirmeleri ve öğrencilerin mezuniyet sonrası iş fırsatlarından haberdar olmaları amacıyla hizmet vermekte ve öğrencilerin iş görüşmelerine hazırlanmalarından değerlendirme süreçlerine kadar her adımda yanlarında olmaktadır.

·         Öğrenciler  öğrenim hayatları boyunca yarı zamanlı çalışma olanağına sahiptir.

·         Mezun olduktan sonra ise öğrencilerin, 18 ay yasal olarak iş bulma süreçleri vardır. Bu süreçte okul öğrencilere yardımcı olmaktadır.

·         Öğrenciler bölümüyle ilgili iş bulduğunda vizelerini rahatlıkla uzatabilmekte ve eğitim süreci dahil toplamda 8 sene Almanya’da kaldıklarında Almanya vatandaşlığı için başvuruda bulunabilmektedirler.

BSBI bünyesinde Yükseklisans eğitimi alabileceğiniz programlar aşağıdaki gibidir;

-Uluslararası Turizm ve Etkinlik Yönetimi

-Moda Perakendeciliği Lüks Tüketim Yönetimi

-Stratejik Pazarlama

-Finans ve Yatırım Planlama  

-Global MBA

 

NOT: Berlin School of Business and Innovation’da Yükseklisans derecesine kabul almak için Lisans not ortalamanızın minimum 2.00 olması gereklidir. Ayrıca başvuru aşamasında IELTS ‘den 6.0 (bandlardan 5.5’in altında olmaması önemlidir)

Başvuru tarihleri, ücretler ve başvuru şartları ile ilgili daha detaylı bilgi için Kadıköy ofisimizi arayabilir, randevu talep ederek aklınıza takılan sorulara çözüm bulabilirsiniz.