Kültür ve Eğlence


Şehir kültürü BAE’nin ulusal kültürünü yansıtır. İslam kültürü günlük yaşamın tüm dokularına hakimdir. Yerel halkın yabancılara karşı hoşgörüsü ve misafirperverliği çok yüksektir.
Arap geleneksel kıyafeti bölgedeki iklim koşullarına göre belirlenmiştir. Kandoura/Dishdasha (Beyaz, bileklere kadar uzanan bol bir elbise), erkeklerin giysisidir. Abayah, kadınların giydiği elbisedir. Mücevher kent insanının olmazsa olmazıdır. Özellikle altın ve gümüş bileklikler, yüzükler, alın tezyinatları ve bilezikler Dubaililerin popüler takı ve süslerdir.
Dubai at yarışları tüm dünyada bilinir ve çok ünlüdür. Bu yarışlar kent kültürünün önemli bir parçasıdır. Erkekler ve kadınlar, Dubai at yarışlarına özgü giysiler giyer, güzel şapkalar takarlar. Kentte ayrıca, deve yarışları da oldukça yaygındır.

Yeme İçme


Kentin kültürel çeşitliliğini mutfağında da fark ediyorsunuz. Birden fazla restoran ve lüks otel lokantaları, dünya mutfağından lezzetli örnekler sunar. Mısır, Morokko, Afganistan, Lübnan ve Tunus mutfakları kentte çok popülerdir.
Fuul (Limon suyu, sarımsak ve baharatlı fasulye) ve felafel/shwarma (Kızartılmış tavuk ya da kuzu eti) kent mutfağının bilindik yemekleridir. Satıcılar caddelerde shwarma satar. Houmos Dubai mutfağının diğer bir önemli yiyeceğidir.
Pizza, pasta, biftek, salata, Hindistan mutfağı, fast food şehir restoranlarında servis edilen ve sevilen yemekler arasında yer almaktadır.
Kentte çok çeşitli meyve suları içme şansını yakalarsınız. Tüm şehir restoranlarında ananas, muz, mango ve karışık kokteyller bulunmaktadır. Alkol sadece lisanslı yerlerde satılır.

Dubai'de Neler Yapılabilir?
Bir Bakışta Dubai